קנאביס רפואי יתרונות

נושא הקנאביס הרפואי הוא נושא מרתק. בעבר ראינו רק את הצד השלילי והחוק התייחס אל הקנאביס כאל סם אסור ומסוכן. אך במשך השנים העדויות והמחקרים הראו כי באמצעות שימוש נכון ואחראי ניתן להפיק תועלת רבה מהשימוש בצמח. בעקבות כך מדינות רבות בעולם, ביניהן ישראל, החלו להתיר את השימוש בקנאביס לצרכים רפואיים. לקנאביס רפואי יתרונות רבים, אך המחקר הרפואי לא פוסק לרגע. כל הזמן מתגלות תגליות חדשות על היתרונות של הקנאביס והשימוש בו מתרחב למגוון של בעיות רפואיות.

היתרונות של קנאביס רפואי

1.מתאים  מגוון בעיות רפואיות – אחד הדברים המעניינים ביותר בקנאביס הוא מגוון הבעיות הרפואיות שעבורן הוא מתאים. על פי נוהלי משרד הבריאות טיפולי קנאביס רפואי מתאימים לחולי סרטן, חולי איידס, אנשים הסובלים מכאב ממקור עצבי, חולי טרשת נפוצה, חולי מחלות מעי דלקתיות, חולי אפילפסיה, הסובלים מתסמונת טורט, פרקינסון, פיבורמיאלגיה ופוסט טראומה. משרד הבריאות שוקל גם בקשות בעקבות מחלות אחרות.

2. תחליף טבעי לתרופות – איננו טוענים כי קנאביס הוא תרופת קסם וגם לא נכון יהיה להגיד שאין לו תופעות לוואי. אך למרות זאת במצבים רבים הוא תחליף טוב יותר לתרופות הקיימות לצורך התמודדות עם חרדה, דיכאון, בעיות שינה ועוד. תופעות הלוואי של הקנאביס קלות יותר ובמקרים רבים נעדיף אותו על פני תרופות פסיכיאטריות. כמובן שיש צורך בהתייעצות עם רופא, איננו ממליצים לכם להחליף תרופות בקנאביס על דעת עצמכם.

2. משכך כאבים – מבין היתרונות של קנאביס רפואי בולטת התכונה שלו לשיכוך כאבים. אנשים רבים סובלים מכאבים שונים בגוף, אלו יכולים להיות כאבים הקשורים למחלות או כאבים אשר נגרמו כתוצאה מתאונות.

3. מסייע להפחית תופעות לוואי של תרופות וטיפולים רפואיים – לרבות מהתרופות והטיפולים הרפואיים ישנם תופעות לוואי. למשל חולי הסרטן המקבלים טיפולים כימותרפיים מרבים להשתמש בקנאביס רפואי לצורך התמודדות עם הבחילות, ההקאות ואיבוד התיאבון הכרוך בטיפולים.

4. בלימת תסמיני מחלה – למרות שמשרד הבריאות אינו רואה בקנאביס תרופה בפני עצמה, איננו יכולים להתעלם מכך שהוא מקל על תסמינים של מחלות מסוימות. למשל לקנאביס רפואי יתרונות שכאלו עבור חולי האפילפסיה. השימוש בקנאביס מאפשר להם להפחית את תדירות ההתקפים האפילפטיים ואת עוצמתם.

5. מניעת התפתחות תאים סרטניים – קנאביס רפואי הוא אינו תחליף לטיפולים המסורתיים, אנו נוהגים להשתמש בו רק לצורך הקלה על תופעות הלוואי. אך איננו יכולים להיות אדישים למחקרים המראים כי ל CBD יש יכולת לדכא את אחד הגנים הגורמים להתפשטות תאים סרטניים. בעקבות מחקרים, האיגוד האמריקאי למלחמה לחקר מחלת הסרטן הכיר ביכולת הקנאביס להאט התפתחות גידולים סרטניים מסוימים.

לקנאביס רפואי יתרונות רבים, אך יש לו גם תופעות לוואי קלות. לדוגמה לאחר שימוש בקנאביס הוא יכול לפגוע במהירות התגובה שלנו והיכולות לבצע פעולות מסוימות כמו נהיגה. דבר שנכון גם לגבי תרופות רבות. על מנת להפיק ממנו תועלת עלינו להקפיד על שימוש אחראי.


1 comments

  1. 30/11/2020 at 13:55
    Dr. Geovanny Corkery

    Deleniti qui saepe omnis qui ut. Aut dolores aut sed rerum voluptas. Aut est quam facilis voluptatem est. Sed ipsam distinctio alias aut consequatur.

    Dolore sit molestiae maiores mollitia. Ex pariatur veritatis molestiae. Quia inventore quis magnam voluptatum occaecati eveniet laboriosam.

Comments are closed.

למעלה